Piłka ręczna

Rodzaj sportu kontaktowego, w którym wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej bramek przy pomocy piłki rozgrywanej rękoma. Każdy zespół składa się z 12 zawodników, lecz jednak tylko 7 może przebywać jednocześnie na boisku. Ciekawostką jest, że na boisku naprawa turbosprężarek musi przebywać minimum 5 graczy, albowiem mniejsza ilość powoduje przerwanie meczu. Sposób poruszania się z piłką przypomina nieco zasady gry koszykówki, gdzie aby przebiec z jednej strony na drugą należy skrupulatnie kozłować piłką. Zabronione jest przetrzymywanie piłki na dłużej niż trzy kroki oraz przetrzymywanie jej na dłużej niż trzy sekundy. Boisko przybiera formę prostokąta o wymiarach 40 x 20 metrów oraz jest wyróżnione dwoma strefami. Pierwsza nazywana jest polem bramkowym, w którym to polu, mającym kształt półkola, może przebywać wyłącznie bramkarz drużyny broniącej.
Pozostała część boiska to pole gry, gdzie przemieszczają się pozostali zawodnicy. Mecz składa się z dwóch połów, każda trwająca po 30 minut. Między nimi występuje 10-minutowa przerwa.